02 sierpień 2022

XXVI targi Agrobieszczady organizowane corocznie w Lesku to największa regionalna impreza turystyki, leśnictwa i produktu lokalnego. Wystawcy promowali lokalne wyroby kulinarne i rękodzieła, walory artystyczne regionu, a także leśnictwo i łowiectwo. Na kiermaszach można było zobaczyć wystawę zwierząt, roślin ozdobnych i degustować lokalną, ekologiczną żywność. Prezentowano sprzęt rolniczy i ogrodniczy. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele atrakcji np. leśne koło fortuny.

Zobacz więcej -37. Agrobieszczady 2022
25 czerwiec 2020

Czerwcowe kilkunastodniowe nawałnice opadów deszczu ograniczyły ilość turystów przybywających w Bieszczady. W pobliżu naszego ośrodka Sosnowa Aleja osunęła się namoknięta ziemia, powodując powstanie wyrwy pod konstrukcją tarasu domu sąsiada. Napływająca z gór duża ilość wody zagroziła także pozostałym zabudowaniom gospodarczym. Całonocne czuwanie i praca właścicieli zagrożonych domów, pozwoliły ochronić gospodarstwa przed ich zniszczeniem. Przepływająca przez naszą okolicę rzeka Hoczewka przybrała najwyższy stan wody w ostatnich latach (patrz zdjęcie 11 i 12). Zagrożeniem był wzrastający napór wody spowodowany przez blokujące ją drzewa przy podporach mostu. Szybka interwencja straży pożarnej nie dopuściła do wzrostu innych uszkodzeń.

Zobacz więcej - 36. Ulewy i jej skutki - czerwiec 2020 r.
23 marzec 2020

Ciepłe dni marca 2020 roku ożywiły bieszczadzką przyrodę. W ośrodku Sosnowa Aleja rozpoczęto pozyskiwanie soku z brzóz, znanego ze swych prozdrowotnych właściwości. Picie soku z brzozy może wspomóc organizm w leczeniu i zapobieganiu wielu schorzeniom. Najważniejsze zalety: wspomaga organizm w walce z wirusami, łagodzi dokuczliwe bóle reumatyczne, działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Po kilku ciepłych dniach przymrozki wstrzymały wydzielanie soku przez brzozy ale mamy nadzieję, że wkrótce wznowimy picie tego prozdrowotnego soku.

Zobacz więcej - 35. Brzozowa woda życia Sosnowej Alei
05 luty 2020

W pierwszych dniach lutego 2020 r. spełniły się oczekiwania turystów na zimę z dużą ilością śniegu i lekkim mrozem. Nocne opady powiększyły pokrywę śnieżną do 25 cm, tak duża ilość śniegu przyczyniła się do wyłamania wielu młodych sosen i świerków. Przebywające u nas dzieci i ich rodzice byli bardzo zadowoleni, ponieważ mieli możliwość skorzystać z zabaw na śniegu. Wieczorami rozpalano ogniska i bawiono się do późnej pory nocnej. 

Zobacz więcej - 34. Śnieżna zima luty 2020
30 grudzień 2019

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziła Sosnową Aleję zaprzyjaźniona grupa turystów, która zaplanowała swój świąteczny wypoczynek w kompleksie Hotel & Rezydencja Arłamów. Korzystając z ich krótkiego pobytu, zapoznaliśmy turystów z atrakcjami naszego ośrodka Sosnowa Aleja, a następnie udaliśmy się do zespołu hotelowego Arłamów. Kilkudniowy pobyt w Arłamowie wykorzystaliśmy do zaprezentowania na naszej stronie najpiękniejsze miejsca w tym kompleksie wypoczynkowym.

Dodatkowo proponujemy zapoznać się z ATRAKCJE POLECANE dotyczące Hotelu Arłamów:
- Hotel Arlamów - Święta Bożego Narodzenia -> kliknij tutaj
- Arłamów - luksus w Bieszczadach -> kliknij tutaj.

Zobacz więcej - 33. Świąteczny grudzień 2019 r. Arłamów - Bieszczady
25 marzec 2019

Skutkiem porywistych wiatrów, jakie nawiedziły w pierwszej dekadzie marca 2019 roku ośrodek Sosnowa Aleja, były powalone drzewa i moc gałęzi na całości naszej alei. Wiejące z dużą siłą wiatry spowodowały, iż z pobliskich lasów dodatkowo nawiało połamane drzewa, gałęzie, krzewy i duże ilości jesiennych liści. Obsługa ośrodka musiała w krótkim czasie doprowadzić do funkcjonowania wszystkich elementów pracy gospodarstwa. Po kilku dniach nagromadzone sterty gałęzi zostały całościowo sprzątnięte.

Zobacz więcej - 32. Nawałnica wiatru w Sosnowej Alei - marzec 2019
27 październik 2018

Ciepły październik roku 2018 sprawił, że Bieszczady odwiedziło wyjątkowo wielu turystów. Jak dla tej pory roku w tych dniach odnotowaliśmy wysokie temperatury. Przez kilka dni przy 24 oC, turyści przebywający w kolorowej scenerii Sosnowej Alei, podziwiali piękno tegorocznej jesieni. Dzieci cieszyły się dużą ilością nagromadzonych liści i wykorzystywały je do różnego rodzaju zabaw. Natomiast rodzice swój wolny czas spędzali na zbieraniu grzybów, których na ośrodku pojawiła się duża ilość. W ocenie osób przebywających na wypoczynku obecna jesień była dla nich wyjątkowo ciepła i obiecali powrócić tutaj w kolejnych latach.

Zobacz więcej - 31. Zapamiętana jesień 2018
15 kwiecień 2018

W dniu 14.04.2018 r. na lotnisku w Żernicy Wyżnej odbył się Lotniczy Dzień Otwarty. Organizatorem i prowadzącym poszczególne atrakcje tego dnia był pilot Piotr Bobula. Spośród kilkudziesięciu zaproszonych gości z terenu Bieszczadów, chętni skorzystali z darmowych przelotów szybowcem. Przybyli goście podziwiali kunszt i przylot eskadry samolotów z Krośnieńskiego Aeroklubu. Nawiązano wiele ciekawych kontaktów. Przygotowany catering pozwolił uczestnikom lotniczego dnia na całodzienne w nim uczestnictwo.
Turyści z ośrodka Sosnowej Alei obserwujący zmieniające się wydarzenia na lotnisku, byli mile zaskoczeni organizacją i przebiegiem poszczególnych atrakcji.

Zobacz wiecej - 30. Lotniczy dzień otwarty
05 kwiecień 2018

W dniu 23.03.2018 r. w rzeszowskim WDK, w ramach Podkarpackich Spotkań Lotniczych, odbył się benefis pilota, szybownika Piotra Bobuli, twórcy bieszczadzkiej "KRAINY SZYBOWISK".
Podczas spotkania opowiadał on o historii i tworzeniu szybownictwa w Bezmiechowej, Żernicy i Weremieniu w Bieszczadach. Wspominał o swoich pierwszych chwilach pobytu na tym terenie, rekordowych lotach i unikalnych startach grawitacyjnych. Opowiadanie o kulisach ubiegłorocznego lotu z Bieszczad do granic Rumunii było niezwykle ciekawe i interesujące. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele ośrodka wypoczynkowego Sosnowa Aleja zwiedzili również wystawę fotograficzną Piotra Bobuli pt. "Moje Niebo". Poniżej zamieszczamy krótką dokumentację fotograficzną z tego spotkania.

Zobacz wiecej - 29. Benefis Piotra Bobuli
07 luty 2018

Początek lutego 2018 r. mile zaskoczył dzieci i turystów przebywających w Sosnowej Alei nagłą zmianą pogody. Dwudniowe, obfite opady śniegu utworzyły 60 cm pokrywę. Dzieci były zadowolone mogąc uczestniczyć w zabawach na śniegu. Skutkiem tak dużej ilości śniegu były również połamane gałęzie, pozrywane linie energetyczne i niefunkcjonujące sieci komórkowe. Temperatura spadła do minus 22 stopni C. Pomimo tego turyści nie narzekali, uznając taką zmianę pogody za wspaniałą przygodę. Pytali czy w porzednich latach zimy, były tak samo piękne jak obecna. 

Zobacz więcej - 28. Atak zimy w Sosnowej Alei luty 2018
09 grudzień 2017

W pierwszym tygodniu grudnia 2017 r., Bieszczady nawiedziły obfite opady śniegu. Biały puch przykrył szarzyznę końca tegorocznej jesieni. Zmiana ta przyniosła dużo radości turystom a w szczególności naszemu psu Duśkowi, który uwielbia zimowe zabawy. Duże ilości śniegu zbytnio obciążyły drzewa, co doprowadziło do połamania wielu gałęzi i wyrwania iglaków z korzeniami. Pomimo tych przyrodniczych anomalii, góry Bieszczady wyglądają przepięknie w zimowej scenerii oraz obiecująco dla narciarzy i turystów przebywających w naszym ośrodku.

Zobacz wiecej - 27. Zima w Sosnowej Alei grudzień 2017
15 październik 2017

W pierwszych dniach października 2017 r., turystki przebywające w naszym ośrodku Sosnowa Aleja, skorzystały z okazji i odwiedziły karczmę TROLL w Cisnej. Przywitały ich drewniane postacie trolli, strzegące wejścia do karczmy, nadające jej specyficzny bieszczadzki klimat. Informujemy, że "TROLL" to przypominający widokiem człowieka stwór, ze skandynawskich wierzeń ludowych. Nasze turystyki skorzystały z podawanych tam regionalnych potraw. Zapamiętały urokliwy klimat karczmy i miłą atmosferę jaką tworzy potężny kominek przypominający swym kształtem trolla oraz znajdujące się tam inne drewniane rzeźby i ozdoby.

Zobacz więcej - 26. Karczma TROLL w Cisnej
13 sierpień 2017

W ośrodku Sosnowa Aleja przebywali turyści zainteresowani losami Łemków stanowiących jedną z grup etnicznych zamieszkujących Bieszczady. Jest to grupa górali ruskich wyróżniająca się pod względem obrzędów, stroju, wierzeń ale także kultury materialnej. Ich podstawowym zajęciem była uprawa roli i hodowla zwierząt. Słynęli także z rzemiosła. Najbardziej na wschód wysuniętymi wsiami łemkowskimi były Solinka, Żubracze, Mików, Duszatyn, Rzepedź i Jawornik. Ta wschodniosłowiańska grupa etniczna do okresu wysiedleń w latach 1945-1947 zamieszkiwała w zwartej grupie obszar Łemkowszczyzny. Pragnąc zgłębić zwyczaje ludności łemkowskiej w Bieszczadach, turyści udali się do wsi Liszna, gdzie w mini Zoo znajduje się miniaturowa rekonstrukcja wioski łemkowskiej.
Turyści byli zaskoczeni dokładnością szczegółów charakterystycznych dla zabudowań takiej wsi.

Zobacz więcej - 25. Wioska Łemkowska
04 lipiec 2017

Wczasowicze z naszego Ośrodka zatrzymali się we wsi Radoszyce aby zapoznać się ze znajdującą się tam cerkwią. Przy gromadzkiej drodze w centrum wsi stoi drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka pw. św Dymitra, obecnie użytkowana jako kościół. Została zbudowana w 1868 roku w miejscu pierwotnie wzmiankowanej w 1507 roku. Budowla jest formą pośrednią między typem osławickim a zachodniołemkowskim. We wnętrzu zachował się ikonostas z okresu budowy Świątyni, rokokowy ołtarzyk z końca XVIII wieku oraz ciekawe malowidła. Przed wejściem do cerkwi znajduje się parawanowa, murowana dzwonnica - bramna, z początku XX wieku. Wkomponowana jest w ogrodzenie cmentarza, na którym zachowało się kilkanaście starych nagrobków.

Zobacz więcej - 24. Cerkiew w Radoszycach
18 czerwiec 2017

Nasza dzielna kotka Kitka powiła nam trójkę rodzeństwa. Roztoczyła nad nimi wzorową opiekę, a także zapewnia im bezpieczeństwo chroniąc przed innymi mieszkańcami ośrodka, kotami Skarpetą i Lejosem. Bezpieczeństwa maluchów pilnuje także pies gospodarz Dusiek. Cała gromadka wzbudza duże zainteresowanie wśród przebywających u nas turystów. Najwięcej czasu rodzeństwu kotków poświęcają dzieci, które nie dają im chwili wytchnienia.

Zobacz więcej - 23. Narodziny w Sosnowej Alei
15 czerwiec 2017

W sąsiedztwie ośrodka Sosnowa Aleja, w odległości 5 km, mieszkają i tworzą:

- Edyta Śliwińska w pracowni ikonopisania Zachoczewie 38, tel. 13 468 42 17, kom. 724157781, www.ikonyzahoczewie.pl
  Więcej informacji o zainteresowaniach i twórczości wymienionej - kliknij tutaj.
- Magda Boroń w swojej pracowni Żerdenka 10, tel. 531399310, 535819351 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Więcej informacji o jej zainteresowaniach - kliknij tutaj.

Obie artystki wystawiają swoje obrazy i ikony w galerii sztuki w starej synagodze w Lesku. Prace przez nich wykonane można zakupić na miejscu.

Zobacz więcej - 22. Wystawy artystek z gminy Baligród
06 czerwiec 2017

W miejscowości Jabłonki w gminie Baligród, znaleźliśmy miejsce wypoczynku zorganizowane przez tutejsze nadleśnictwo. Piękny staw, wykorzystywany jako punkt czerpania wody, to miejsce cichego i spokojnego wypoczynku. Uroku dodaje wybudowana okazała, drewniana wiata wyposażona w stoły, ławeczki i piec grillowy. Tuż przy wiacie znajdują się dwa stanowiska przeznaczone na organizowanie ognisk dla uczestników wypoczynku.
Reklamując to miejsce, podpowiadamy mieszkańcom naszego ośrodka, aby korzystali z tego przytulnego i cichego zakątka, a w wolnych chwilach udali się na spacer aby podziwiać najgrubszą jodłę w Polsce.
- patrz aktualność 20

Zobacz więcej - 21. Wypoczywanie w miejscowości Jabłonki
01 czerwiec 2017

Wśród wielu egzemplarzy jodły pospolitej w Polsce o największych rozmiarach, najgrubszą okazała się  jodła Lasumiła. Rośnie ona w masywie Łopiennika na terenie Nadleśnictwa Baligród. Według ostatnio dokonanych pomiarów jodła ma 519 cm w obwodzie, 165 cm w pierśnicy i 35 metrów wysokości. Posiada status pomnika przyrody. W roku 2014, po uroczystym nadaniu jej imienia, otwarto również ścieżkę przyrodniczą prowadzącą do Lasumiły.

Według oceny naszych turystów, którzy przeszli tę ścieżkę, jest to interesująca wycieczka dla wszystkich przebywających w Bieszczadach.

Zobacz więcej - 20. Lasumiła - najgrubsza jodła w Polsce
25 maj 2017

W niepogodę turyści naszego ośrodka, postanowili w tych dniach skorzystać z podpowiedzi i pojechali do Muzeum Historycznego mieszczącego się w zamku w Sanoku. Podczas zwiedzania, szczególną uwagę zwrócili na stałą ekspozycję militariów. Najstarsze  z wybranych zabytków ekspozycji pochodzą z okresu średniowiecza a najmłodsze z okresów II Wojny Światowej i walk z bandami UPA 1944-1947. Specjalne miejsce zajmują pamiątki po drugim Pułku Strzelców Podhalańskich z Sanoka. Zwiedzającym udostępniony jest także niemiecki schron obserwacyjny z lat 40 XX wieku, który po odpowiednim zabezpieczeniu wbudowany jest w podziemie południowego skrzydła zamku. Widok z okna obserwacyjnego schronu zwrócił im uwagę na piękno położenia Sanoka nad rzeką San.

Zobacz więcej - 19. Zbrojownia w Muzeum w Sanoku
02 maj 2017

Wiosna w tym roku zawitała w Bieszczady dużo wcześniej. Już końcem marca pojawiły się pierwsze klucze gęsi przelatujące nad ośrodkiem Sosnowa Aleja. Kwietniowa pogoda była grymaśna i zmienna. Jednak chłodne dni i niskie temperatury nie spowodowały dużych strat w obecnie kwitnących czereśniach. Bociany, chętnie przylatujące na łąki naszego ośrodka, sprytnie poszukiwały pożywienia.

Zobacz więcej - 18. Wiosna 2017 w ośrodku Sosnowa Aleja
21 kwiecień 2017

Od kilku lat w okresie Wielkiego Postu, z inicjatywy proboszcza zagórskiej parafii księdza Józefa Kasiaka, organizowane są nabożeństwa drogi krzyżowej, w ruinach klasztoru Karmelitów Bosych. Na szlaku znajdują się m.in.:
- źródełko z wodą, przy którym stoi rzeźba Jezusa Chrystusa i Samarytanki,
- figura Jana Pawła II - Bieszczadzkiego Pielgrzyma,
- kamienne tablice z dziesięcioma przykazaniami,
- drewniane napisy z siedmioma uczynkami miłosierdzia względem ciała i duszy,
- stacje drogi krzyżowej.
Po zapadnięciu zmroku, orszak pątników zmierza na górę Mariemont. Tam, wewnątrz dawnego kościoła rozważanych jest czternaście stacji męki pańskiej.
Młodzi turyści z Sosnowej Alei uczestniczyli w tegorocznej drodze krzyżowej w Zagórzu.

Więcej o ruinach klasztoru w Zagórzu - kliknij tutaj.

Zobacz więcej - 17. Droga Krzyżowa Nowego Życia w Zagórzu
11 kwiecień 2017

W dniu 09.04.2017r. mieszkańcy naszego ośrodka Sosnowa Aleja, z uwagi na niewielką odległość, zorganizowali wycieczkę na Słowację. Po drodze zatrzymali się w Radoszycach przy owianym legendą źródełku. Legenda mówi, że około 140 lat temu dotknięta ciężką chorobą dziewczyna, po wielotygodniowym błądzeniu po lesie doznała cudu objawienia Matki Boskiej i wyzdrowienia po obmyciu się wodą z miejscowego żródła u zbiegu leśnych strumyków i potoku Barbura. Od tamtego czasu żródełko słynie ze swej uzdrawiającej mocy i dziś odwiedzają je nie tylko Polacy ale również Słowacy i Ukraińcy.
Pod koniec XX w. źródełko ocembrowano i odbudowano kapliczkę, w której odprawiane są nabożeństwa. Nasi turyści byli zachwyceni historią źródełka i orzezwiajacym smakiem jego wody.

Zobacz więcej - 16. Cudowne źródełko w Radoszycach
05 kwiecień 2017

W dniu 04.04.2017 r. naszym turystom ze Stanów Zjednoczonych z New Jersey, przebywającym w ośrodku Sosnowa Aleja, postanowiliśmy pokazać unikalną Zachowawczą Hodowlę Konia Huculskiego w Wołosatem. Po zapoznaniu się ze szczegółami dojazdu do stadniny, wyruszyliśmy na spotkanie z jej kierowniczką, Panią Agnieszką Jackowską, która oprowadziła naszych turystów po stadninie i przekazała wiele ciekawych informacji o hodowli takich koni. Atrakcyjność tego miejsca pokazują wykonane przez nas zdjęcia, umieszczone na stronie. Mamy nadzieję, że zachęcą one naszych przyszłych gości do odwiedzenia stadniny.

 

Zobacz więcej - 15. Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego w Wołosatem
20 marzec 2017

W dniu 17.03.2017 grupa uczniów z Wielkopolski, która przebywała w naszym ośrodku Sosnowa Aleja, udała się do Muzeum Historycznego w Sanoku. Młodzi artyści uczestniczyli w zorganizowanych dla nich warsztatach odkrywających twórczość i życie Zdzisława Beksińskiego. Po zapoznaniu się z testamentem artysty, przewodnik Muzeum, Pani Maria, opowiedziała młodzieży o twórczości Beksińskiego. Po powrocie do Sosnowej Alei, opiekunka uczniów Pani Anna Zajder stwierdziła, że była to jedna z najlepszych lekcji, która zainteresowała młodych artystów sztuką współczesną, surrealistycznym malarstwem, rzeźbą, rysunkiem, fotografią sanockiego artysty posługującym się również grafiką komputerową.

 

Zobacz więcej - 14. Młodzi artyści u Beksińskiego
03 marzec 2017

W dniu 1 i 2 marca 2017 nad naszym ośrodkiem Sosnowa Aleja przeszła wichura, która powaliła szereg drzew. W wielu miejscach wiatry naniosły dużo gałęzi i krzaków. Znacznemu uszkodzeniu uległy sosny, świerki, jodły a także niektóre drzewka owocowe. Z sąsiedniej posesji "przywędrowała" na naszą aleję długa czarna folia budowlana. W następnych dniach usuwaliśmy skutki szalejących wiatrów.

Zobacz więcej - 13. Skutki wichury w ośrodku Sosnowa Aleja
17 luty 2017

Przebywający w naszym ośrodku turyści z Kielc zapragnęli poznać szczegóły dojazdu do wyciągu narciarskiego w Karlikowie. Planowali w następnych dniach pojeździć tam na nartach. Droga do Karlikowa okazała się być wielką atrakcją i niespodzianką. Jadąc, podziwiali bajecznie zimowe krajobrazy, serpentyny i charakterystyczne obiekty kultu religijnego. Przy odnowionej grekokatolickiej cerkiewce w miejscowości Kulaszne zrobiono zdjęcia. Jak wszyscy opowiadali, interesującym punktem wycieczki były wysokie, śnieżne ściany wzdłuż drogi, utrwalone przez tegoroczną mroźną zimę.

Zobacz więcej - 12. Przejazd do stoku narciarskiego Karlików
27 styczeń 2017

W dniu 27 stycznia na stoku Dzidowa w miejscowości Bystre (5 minut samochodem od Ośrodka Sosnowa Aleja) odbyły się zapowiadane wcześniej zawody narciarskie. Dobra organizacja, duża ilość śniegu, jak również wspaniała pogoda, która w tym dniu dopisała, sprawiły, że zawody można uznać za wyjątkowo udane. W narciarskiej imprezie udział wzięło około 100 osób w różnym wieku, dla których organizatorzy zabezpieczyli ciepłe posiłki i napoje. Przebywającym na feriach w naszym Ośrodku dzieciom i ich rodzicom zawody bardzo się podobały. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tej zimowej imprezy.

Zobacz więcej - 11. Narciarskie zawody zjazdowe
25 styczeń 2017

Z uwagi na głęboki śnieg i panujące niskie temperatury dokładamy starań, aby okoliczne zwierzęta nie zostały bez naszej pomocy. W karmnikach umieszczamy różnego rodzaju nasiona zbóż, roślin oleistych oraz rozdrobnione orzechy. Z naszego wsparcia najczęściej korzystają sikorki, gile i kosy. Od czasu do czasu przylatują na posiłek także większe okazy, jak sójki, sroki i kawki. Nie pozostawiamy bez opieki także zwierząt leśnych, które systematycznie otrzymują świeże i pachnące siano. Pies Dusiek, jako gospodarz ma oko na wszystko i wszystkich dookoła, także na wspaniałe koty będące ozdobą naszego Ośrodka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii „gości” korzystających z naszego wsparcia.

Zobacz więcej - 10. Zwierzęta i ptactwo w naszym ośrodku
20 styczeń 2017

W śnieżnej i mroźnej scenerii urokliwej zimy tegoroczne ferie są dla przebywających w Ośrodku Sosnowa Aleja czymś wyjątkowym. Dzieci i ich rodzice nie mogą się wprost nacieszyć nieograniczoną możliwością korzystania z dużej ilości białego puchu, którego warstwa sięga 60 cm! Dobrej zabawie i aktywnemu wypoczynkowi sprzyja również możliwość korzystania z dwóch wyciągów narciarskich - Weremień i Bystre. Oba stoki znajdują się w niewielkiej odległości od naszego ośrodka – Sosnowa Aleja.

Zobacz więcej - 9. Zima w Sosnowej Alei nie ustępuje!
13 styczeń 2017

W dniu 27 stycznia 2017 roku w bliskiej odległości od naszego Ośrodka (5 minut samochodem) odbędą się amatorskie, otwarte zawody narciarskie w slalomie gigancie - "Nadobnica na Gigancie". Zawody odbędą się na stoku narciarskim "Dzidowa" w miejscowości Bystre. Zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa do udziału w zawodach i korzystania z zakwaterowania w naszym ośrodku - Sosnowa Aleja. Więcej informacji o zawodach znajdziecie Państwo pod adresem: http://www.baligrod.krosno.lasy.gov.pl

Sesję fotograficzną z zawodów z dnia 27 stycznia 2017 roku można obejrzeć klikając tutaj.

Zobacz więcej - 8. Zawody w narciarstwie zjazdowym - "Nadobnica na Gigancie"
14 listopad 2016

Z dnia 13 na 14 listopada 2016 w Ośrodku Sosnowa Aleja po raz pierwszy tej jesieni poznaliśmy uroki zimy. Już od rana podziwialiśmy 20 centymetrową pokrywę śniegu, z której najbardziej cieszył się nasz pupil - pies Dusiek. Tymi wspaniałymi widokami chętnie podzielimy się z naszymi Gośćmi :-). Wszystkich chętnych zapraszamy serdecznie!

Zobacz więcej - 7. Zima w Sosnowej Alei 2016
11 listopad 2016

Przebywający w naszym ośrodku Goście z Zamościa w dniach 10 - 13 listopada 2016 roku postanowili skorzystać z naszej podpowiedzi i odnaleźć jeden z największych eksploatowanych w Bieszczadach kamieniołomów. Do punktu widokowego, skąd można podziwiać ogrom wyrobisk, prowadzi ścieżka geologiczna, będąca częścią niebieskiego szlaku turystycznego.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z opisem ścieżki oraz do obejrzenia fotografi (klikając tutaj) ukazujących surowość i zarazem atrakcyjność kamieniołomów, które opublikowaliśmy na naszej stronie polecanych atrakcji. 

Zobacz więcej - 6. Kamieniołomy
03 listopad 2016

W pierwszych dniach listopada 2016 roku, dla Gości odpoczywających w "Sosnowej Alei" zorganizowana została wycieczka malowniczą ścieżką spacerową, przebiegającą wśród świerków i jodeł, w niedalekiej odległości od ośrodka.

Na naszej stronie internetowej w dziale polecanych atrakcji zamieściliśmy szerszy opis i kilka zdjęć z tej malowniczej trasy. Zachęcamy do obejrzenia wpisu - kliknij tutaj

Zobacz więcej - 5. Ścieżka spacerowo wypoczynkowa
02 listopad 2016

Prezentujemy fotografie pokazujące piękno jesieni w 2016 roku w Ośrodku Sosnowa Aleja w Baligrodzie oraz jego okolicy. Spacer wśród kolorowych drzew, spadających liści i zapachów jesiennego lasu, w tym szczególnym okresie, pozostawia niezapomniane wrażenia.

Zobacz więcej - 4. Jesień 2016 w Ośrodku i okolicy
15 październik 2016

Szanowni Państwo! Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 września 2016 roku, w naszym ośrodku agroturystycznym Sosnowa Aleja nastąpiło oficjalne otwarcie nowego obiektu - Altany Widokowej. Od tej chwili wszyscy nasi Goście, niezależnie od pory roku, mogą rozkoszować się wspaniałymi widokami.

Zapraszamy serdecznie do działu atrakcji w ośrodku i do obejrzenia zdjęć prezentujących uroki altany - kliknij tutaj

Zobacz więcej - 3. Altana widokowa już otwarta!
15 październik 2016

W naszym ośrodku Sosnowa Aleja sezon grzybowy rozpoczął się już pod koniec czerwca, kiedy to miał miejsce pierwszy ich wysyp. Można było wówczas zbierać kurki, rydze, maślaki i kozaki. Obecnie, po kilku deszczowych dniach pojawiły się w dużych ilościach długo wyczekiwane maślaki. Rosną też kanie, które słyną ze swoich walorów smakowych, szczególnie pod postacią „panierowanych kotletów schabowych”! Wszystkich grzybiarzy i nie tylko zapraszamy do naszego ośrodka na nocleg i poranne grzybobranie!

Zobacz więcej - 2. Grzyby na Sosnowej Alei w 2016 roku!
14 październik 2016

Do ośrodka Sosnowa Aleja zawitali niedawno goście z prowadzonego na YouTube kanału pt. "Hotelowe Recenzje”. Po ich wizycie ukazał się film opowiadający i recenzujący pobyt w naszym ośrodku agroturystycznym. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z filmem prezentującym Sosnową Aleję.

Zobacz więcej - 1. Hotelowe Recenzje w Ośrodku Sosnowa Aleja!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Dowiedz się więcej